Satış Sözleşmesi

ARI GASTRO Satış Sözleşmesi

Madde 1 - Taraflar

Bu sözleşme, bir tarafta "ARI GASTRO" olarak bilinen, Vergi Numarası: 0741108668, Firma Adresi: Efendibey Mah. Suat Baykal Cad. Bartan Apt No:59/A MERKEZ/NİĞDE tarafından işletilen, bundan sonra "Satıcı" olarak anılacak olan ve diğer tarafta, ARI GASTRO'nun üye olmayı kabul eden gerçek veya tüzel kişiyi, bundan sonra "Alıcı" olarak anılacak olan taraflar arasında aşağıda belirtilen şartlar doğrultusunda düzenlenmiştir.

Madde 2 - Üyelik İşlemleri ve Onay

2.1 Tüm kullanıcılar, üyelik işlemlerini gerçekleştirdikleri anda satış sözleşmesini okuduklarını ve onayladıklarını kabul etmiş sayılırlar.

2.2 Üye olmak isteyen kişi, ARI GASTRO'nun web sitesinde yer alan Üye İşlemleri sayfasını ziyaret ederek gerekli bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalıdır.

Madde 3 - Sözleşmenin Konusu

3.1 Bu sözleşmenin konusu, Satıcı tarafından, Alıcıya satışını yaptığı ve aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunun; Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır.

Madde 4 - Satıcı Bilgileri

4.1 SATICI BİLGİLERİ:

- Firma Adı: ARI GASTRO

- Vergi Numarası: 0741108668

- Firma Adresi: Efendibey Mah. Suat Baykal Cad. Bartan Apt No:59/A MERKEZ/NİĞDE

Madde 5 - Alıcı Bilgileri

5.1 ALICI BİLGİLERİ:

- Tüm Üyeler: ARI GASTRO'nun e-ticaret mağazası üyeleri.

Madde 6 - Sözleşme Konusu ve Ürün Bilgileri

6.1 Sözleşme konusu ürünün; Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Şekli, sitede belirtilen şekilde olup, bu vaatler alıcıya bildirilmeden değişiklik gösterebilmektedir.

Madde 7 - Genel Hükümler

7.1 ALICI, Madde 6'da belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

 

Madde 8 - Cayma Hakkı

8.1 Alıcı, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren yedi (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılabilmesi için bu süre içinde SATICI'ya faks veya elektronik posta ile bildirimde bulunulması ve ürünün 7. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış ve ambalajının zarar görmemiş olması şarttır. Bu hakkin kullanilmasi halinde, 3. kisiye veya Aliciya teslim edilen ürünün SATICIya gönderildigine dair kargo teslim tutanagi örnegi ile satis faturasi aslinin iadesi zorunludur.

 

Madde 10 - Yetkili Mahkeme

10.1 İş bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICInin veya SATICInin yerleşim yerindeki TÜKETİCİ MAHKEMELERİ yetkilidir. Siparişin elektronik ortamda onaylanması durumunda, ALICI iş bu sözleşmenin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.